תביעות ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי מעניק ביטוח רחב היקף לתושבי המדינה ונחשב לעמוד התווך במדיניות החברתית. מטרתו העיקרית של החוק הינה להעניק ביטוח סוציאלי לתושבי המדינה, דהיינו, ביטוח זהה לכלל התושבים אשר מהווה מעין רשת בטחון סוציאלית המבוססת על עזרה הדדית בין קבוצות שונות באוכלוסיה.

 

המוסד לביטוח לאומי גובה דמי ביטוח מכולנו על מנת לממן את תכליתו כאמור, אולם הבעייתיות מתעוררת כאשר אדם נפגע ופונה אל המוסד לביטוח לאומי על מנת לממש את זכויותיו על פי החוק. הסטטיסטיקות מלמדות כי שיעור גבוה במיוחד מאלו הפונים אל המוסד לביטוח לאומי ללא ייצוג, אינם מצליחים לקבל מלוא זכויותיהם.

 

משרדנו מייצג נפגעים בתביעות נגד המוסד לביטוח לאומי עקב מצב רפואי, תביעות לגמלאות:

  • נכות כללית
  • נכות מעבודה
  • שירותים מיוחדים
  • ניידות
  • ילד נכה
  • פעולות איבה
  • נפגעי פוליו

 

הצורך בייצוג משפטי בתביעות לקבלת גמלאות המוסד לביטוח לאומי נובע מהקשיים אותם מערים המוסד לביטוח לאומי על הפונים אליו לקבלת הגמלה, מהחוקים והכללים הנוקשים בהם נוקט המוסד' לביטוח לאומי ואשר באים לידי ביטוי בכל אחד משלבי התביעה. אם בהכרת התביעה, אם בוועדות הרפואיות ואם בקבלת התשלום המגיע לנפגע.

משרדנו צבר ידע ונסיון של שנים רבות בהתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי, בהגשת התביעות והמסמכים אשר יש לצרף לתביעה ואף עוד יותר חשוב אילו מסמכים לא לצרף לתביעה, בייצוג מול הועדות הרפואיות השונות, ובידע רפואי רב הכולל את הכרת המחלות והפגימות השונות, הכרת הבדיקות השונות ובהתאם הפניית הלקוח לביצוע בדיקות משלימות אשר יסייעו בהכרת הפגימה לצורכי נכות ו/או להעלאת שיעור הנכות בפגימה מסויימת.

 

כל אלו ועוד, עשויים להביא להבדל בין אם נפגע יקבל את הגמלה המגיעה לו ובין אם זכאותו לגמלה תישלל.

 

משרדנו פועל למימוש מלוא זכויות הלקוח במגוון מישורים, לעיתים רבות לקוח שמגיע אל משרדנו בעניין אחד מופתע לגלות שאנו מוצאים כי הינו זכאי לקבלת כספים גם מגמלאות שונות עליהן לא ידע או לא סבר כי הינו עומד בתנאים. למשרדנו ניסיון פרקטי רב שנים בתביעות המוסד לביטוח לאומי ואנו ממיינים את החומר הרפואי של הלקוח, מגישים את התביעה עבורו, מפנים אותו לבדיקות נוספות לצורך הוכחת נכותו כאמור, מייצגים אותו בוועדות הרפואיות, בוחנים את הצורך בערעור על החלטת הועדות הרפואיות ובמידת הצורך כמובן מגישים ערר על החלטת הועדה וכן מייציגים את הלקוח בפני בית הדין לעבודה בערעורים על החלטת פקיד התביעות והועדות הרפואיות.

 

 


 

משרדנו גובה שכר טרחה בתביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי על פי החוק, באחוזים מהסכום שיתקבל ועל בסיס הצלחה בלבד!! ללא דמי פתיחת תיק!!

 


 

מאמרים בנושא ביטוח לאומי

גמלת ילד נכה

גמלת ילד נכה גמלת ילד נכה הינה קצבה חודשית המשולמת על ידי המוסד לביטוח לאומי לילדים עם הסובלים מליקויים או שהינם בעלי צרכים מיוחדים. הגמלה

קרא עוד »

תאונת עבודה

תאונת עבודה כאשר אדם נפגע בתאונת עבודה יש לו את הזכות לפנות לאגף נפגעי עבודה בביטוח הלאומי ולקבל פיצוי בגין נזק הגוף שנגרם לו בעבודה.

קרא עוד »

נכות כללית

נכות כללית קצבת נכות כללית משולמת מידי חודש למי שסובל מנכות גופנית או נפשית בשיעור 50% לפחות וכתוצאה מנכותו איבד את כושר השתכרותו, קבלת הקצבה

קרא עוד »

ניידות

ניידות מי שסובל ממגבלה ברגליו יכול להיות זכאי לקבלת גמלת ניידות. גמלה זו משולמת מכוח הסכם הניידות, הסכם זה נחתם בשנת 1977 בין משרד האוצר

קרא עוד »
נגישות